Günlük

Yine yeniden merhaba!

Son yazım Ceren’e merhaba partisini yazdığımdan beri neredeyse 3 ay geçmiş. Ama şimdi geriye dönüp bakınca o satırları yazdığım zaman hem daha dün gibi hem de üzerinden asırlar geçmiş gibi… Aslında sadece son 3 ay değil hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren gecen zaman hem çok hızlı hem çok yavaş geçti..
943734_630274823668505_1910314281_nBizim minik hanim oldukça nazlı bir hanım olacağını daha gelmeden göstermişti. Uzun zaman nazlanıp gelmemek için direndi. Bu yüzden hamile olduğumu ilk öğrendiğimde sevincin yanında 9 ay nasıl geçecek, nasıl bitecek diye çok endişeliydim. Bir yanım içimde büyüyen bu kocaman sevginin her anını doyasıya yaşamak ve zamanı mümkün olduğunca yavaşlatmak, diğer yanım ise ona bir şey olacak korkusu ve endişesiyle bir an önce zaman geçsin ve onu sağlıkla kucağıma alayım istiyordu. İlk baslarda her hafta ay gibi geçiyordu. Her kontrol günü, doktor her şey yolunda diyene kadar endişeyle dolu oluyordu. Zaman ilerleyip birbirimizi hissetmeye başladıkça endişe bulutları dağıldı ve o başlarda geçmek bilmeyen zaman hızlandı. İlk önce haftalar geçmiyor derken sonra aylar geride kaldı.  Doğumdan sonra minik ile daha çok zaman geçirebilmek için son ana kadar çalışınca da ilk haftaların aksine ben zamanı yavaşlatmaya çalıştıkça son aylar hiç anlamadan geçti bitti. Hafta içi iş, hafta sonu küçük hanımın hazırlıkları derken bir baktım ki hastanedeyiz. Ve ben o yazıyı yazdıktan 3 gün sonra, 24 Nisan sabahı hem minik prensesimize hem de yepyeni bir hayata merhaba dedik sonunda.
Her ne kadar bu günü çok uzun zamandır beklesek de ilk günler şaşkınlıkla geçti tahmin edebileceğiniz gibi. Bu yüzden bu yepyeni hayata ve birbirimize alışma sürecinde pek sesimiz çıkmadı ama sizleri unuttum sanmayım. Hem yazmayı hem de sizlerden bir şeyler duymayı çok özledim. Artık hayatımızı minik hanıma göre yeniden düzenlediğimize göre bundan sonraki dönemde yepyeni konular, yepyeni yazılar ve tabiki yepyeni tarifler ile daha sık birlikte olacağımızı umuyorum inşallah. Bu süreçte bazılarını yanıtlayamamış olsam da merak edip mesaj attığınız, yorum bıraktığınız ve sabırla bekleyip takip etmeye devam ettiğiniz çok teşekkür ederim. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *