Etkinlik

Tchibo ile Kahve Kokulu Bir Gün…

Şimdi ben bu yazıma geçen gün çok keyifli bir etkinliğe katıldım diye başlamak isterdim ama yazıyı yazmak için biraz geç kaldığım için geçen günlerin birinde diye yuvarlak bir şekilde toparlayıp konuya giriş yapayım 🙂 Siz de zamana pek takılmayın, günün keyfini bu satırlarla bir kez daha birlikte çıkaralım, ne dersiniz? 🙂

IMG_7444

Evet şimdiye kadar bir çok etkinlik daveti aldım, çok ters işlerim çıkmadıkça da hep katılmaya çalıştım ve katıldığım etkinlinklerin birçoğundan inanılmaz keyif aldım ama bazen, bazı davetlere uça uça gidiyorum.  İlgilendiğim ve merak ettiğim daha önce tanışma fırsatım olmayan markaların etkinlikleri olduğunda ya da Tchibo gibi özellikle sevdiğim takip ettiğim isimler olunca, etkinliklere katılmak benim için ekstra keyifli oluyor. Ee durum böyle olunca tabiiki de bu etkinlik davetine duyar duymaz evet dedim.

Şimdi gelelim Tchibo ile tanışmamıza ve bu etkinlikte öğrendiğim farklı taraflarına.. İstanbul’a geldiğimden beri yolum düştükçe uğrarım ben Tchibo’ya. Her hafta değişen temaları incelemek, her temada kendime uygun ıvır zıvırlara rastlamak hoşuma gider. Kimi zaman süt köpürtücü gibi çok basit ama her zaman rastlanmayan birşeyi bulmak, kimi zaman süslü delgeçler gibi alakasız ve hiç aklımda olmayan şeyler almak gibi bir ilişki var aramızda.. Hele son zamanlarda Kanyon’da açılan mağazası ile hergün işe gidip gelirken önünden geçer olunca, aramız iyice ısındı kendisiyle. Evet Tchibo adını duyduysanız her hafta yeni bir tema ve yeni bir konsept ile satışa çıktıklarını ve her haftanın temasında birbirinden ilginç ürünler sattıklarını biliyorsunuzdur. Hatta tüm bu tema ürünlerini www.tchibo.com.tr’de görüntüleyebileceğinizi ve dilerseniz web sitesinden dilerseniz 444 2 826 numaralı telefondan bu ürünleri satın alabileceğinizi de mutlaka duymuşsunuzdur. Tamam buraya kadar bende bu bilgilere aşinaydım. Dahası dükkanlara girip çıktıkça bu ürünlerin yanında orada kahve satıldığını hatta dileyenlerin kahvelerini orada içebildiğini, yanında oradaki minik tatlılardan atıştırdıklarını gözlemliyordum ama Tchibo’nun kurulma amacının posta yoluyla kahve satmak olduğunu bilmiyordum doğrusu..

IMG_7330 IMG_7345 IMG_7355

1949 yılında kurulan Tchibo, Tchilling ve bohne birleşiminden oluşuyormuş ve bunlarda Kahve Çekirdeği anlamına geliyormuş. 1973 yılına kadar da kahve dışında hiçbir ürün satmamış. 1973 yılından sonra ürün yelpazesini genişletip önce kahve ile ilgili ürünler satmaya başlayıp gittikçe yeni konseptler ve ürünler eklenmiş. Ve şimdi daha önce de bahsettiğim gibi her hafta başka temalar satışa çıkıyormuş. Hala dünyanın en büyük 4 kahve üretici arasında yer alan Tchibo, kahve konusundaki bu uzmanlığını, özel kahve kapsülleri, tek tuşla değişik kahve türleri sunan Cafissimo kahve makinası, ölçü kaşığı,  filtre kağıdı gibi kahve ile ilgili sayısız aksesuar ile  de bizimle buluşturuyormuş. Doğrusu çok sevdiğim kahve konusunda mini bir eğitim almak, ve kahve türlerini öğrenmek bu etkinlik ile ilgili hiç ummadığım bir şeydi. Ben Tchibo’yu hep ıvır zıvır ürünleri bulabildiğim bir yer olarak gördüğüm için kahve konusundaki bu geçmişleri beni şaşırttı. Bundan sonra kahve standlarına da uğrayacağım elbette ama yine de her hafta değişen konseptler benim favorim 🙂

One Comment

  • zeynep

    kahve makinalarını almak istiyorum bende,Ardacık doğsun ilk işim kendimi şımartmak olacak :)kaç öğün kahve içerim hiç bilmiyorum artık,ah bir de sucuk yiyeceğim çiğ çiğ:))))
    Öpüyorum seni tatlı yaseminimmm:)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *