Etkinlik

Mövenpick® Dondurmalı Lezzetler Etkinliği

Dedim  ya bir önceki yazımda, son günleri sesim çıkmaz bir şekilde hasta geçirdim ama öyle güzel etkinliklere davet edildim ki hasta hasta gitmekten de vazgeçemedim 🙂 İşte o etkinliklerden biri daha var bu yazımda; geçen hafta katıldığım inanılmaz lezzetlere sahip Mövenpick® Dondurmalarının EKS Mutfak Atölyesinde düzenlediği, bir yandan Mövenpick® Dondurma Günleri hakkında bilgi aldığımız bir yandan da Mövenpick® Dondurmaları ile uyumlu nefis lezzetler hazırladığımız Mövenpick® Dondurmalı Lezzetler Etkinliği.

DSC_0894 DSC_0909

Dondurmaya benim gibi özel ilgi duyanlar yakından tanırlar Mövenpick Dondurmalarını ama henüz tadına bakmamış ve bu ismi duymamış olanlara neler kaçırdıklarını biraz olsun anlatabilmek için küçük bir özet geçeyim öncelikle 🙂 Aslında Mövenpick® için sadece dondurma deyip geçmek biraz eksik kalıyor kesinlikle. Çünkü Mövenpick® Dondurmalarınında kullanılan tüm malzemeler en iyi yeiştirildikleri ülkelerden getiriliyor. Örneğin, Vanilya Madagaskar’dan, kakao Venezüela’dan, limon İspanya’dan, ceviz Çin’den, mango Ekvator’dan, fıstık İtalya’dan geliyor ve bu özel seçilen en iyi malzemeler taze İsviçre kreması ile birleşerek insanı şımartan bir lezzete dönüşüyor.

Ekran Alıntısıİşte bu ker kaşıkta insanı şaşırtan ve şımartan doğal ve gurme lezzetlerin sahibi İsviçreli gurme dondurma ustası Mövenpick®, Türkiye’de bir ilke imza atarak gerçekleştirdiği Dondurma Günleri ile, heryıl birbirinden farklı dondurmalı lezzetler ve çeşitli aktivitelerle dondurma tutkunlarına çok özel sürprizler hazırlıyor.

İlk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen “Mövenpick®Dondurma Günleri”, bu yıl 1-10 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da Bağdat Caddesi, Ulus, Nişantaşı, İstiklal Caddesi, Akmerkez Alışveriş Merkezi, İstinye Park Alışveriş Merkezi, Bebek ve Kuruçeşme gibi seçkin lokasyonlarda gerçekleşecek.

Aşşk Kahve, Cookshop, Hardal, Hayal Kahvesi Caddebostan, İst Cafe, Kırıntı, La Sirene, Big Plate, Movenpick® Otel, S Café, Zanzibar gibi pek çok özel mekan Mövenpick® Dondurma Günleri boyunca, aktiviteye özel olarak hazırladıkları dondurmalı tarif ve menülerini misafirlerine sunuyor olacaklar.

Özellikle benim gibi dondurma tutkunlarının yakın takipte olacağı Mövenpick® Dondurma Günleri, etkinliğe katılan seçkin mekanlarda farklı lezzet deneyimleri yaşatacak. Aktivite süresince, belirlenen mekanlarda görev alacak tanıtım elemanları hem ‘’Mood Checker’’ aktivitesini anlatacak hem de tüketicilere eğlenceli oyunlar oynatacak. Bu uygulamada kendisine bir kart verilen tüketici o andaki ruh haline en yakın ifadeyi seçecek. Bu ifadeyi kazıdığında, altından çıkacak eşsiz Mövenpick® dondurma veya sorbe ile serinliğin keyfine varacak.

Mövenpick® Dondurma Günleri’nde saha etkinliklerinin yanı sıra, 1-10 Haziran 2012 tarihleri arasında katılımcı noktalarda sipariş edilen her bir dondurma, sorbe topu veya Mövenpick® kupunun ikincisi hediye edilecek.

Etkinlik mekanlarının yanı sıra Mövenpick® Facebook sayfasında da, 1-10 Haziran tarihleri arasında “Mövenpick® Lezzet Hikayeleri’’ isimli bir uygulama yer alıyor olacak. Tüketiciler bu uygulama yardımı ile Mövenpick® dondurma ve sorbeleri ile çekilmiş fotoğraflarını, duygu ve düşüncelerini, gurme deneyimlerini ve hikayelerini paylaşacaklar. On gün boyunca her gün ünlü şef ve yemek danışmanı Eyüp Kemal Sevinç tarafından seçilecek olan günün birincisi, sürpriz bir Mövenpick® Dondurma Günleri noktasında, özel hazırlanmış bir Mövenpick® masasında iki kişilik muhteşem bir yemek kazanacak. Etkinlik sonrasında, yine Eyüp Kemal Sevinç tarafından günün birincileri arasından seçilecek olan bir kişi ise bir adet IPAD 3 kazanacak. Paylaşılan fotoğraflar arasından seçilecek en iyi üç fotoğraf sahibi ise EKS Mutfak Akademisi’nden Temmuz-Aralık 2012 dönemi boyunca katılabilecekleri iki kişilik yemek kursu kazanacak. Aktivite ile ilgili daha fazla bilgi için www.facebook.com/MovenpickTurkey sayfasından duyuruları takip edebilirsiniz.

Mövenpick Dondurma’dan ve bizi bekleyen eşsiz lezzetler ile dolu Dondurma günlerinden bahsettikten sonra çok keyifli ve inanılmaz lezzetli geçen etkinliğimizden bahsetmeden ve bugüne damgasını vuran tarifleri vermeden olmaz değil mi?

EKS Mutfak Akademisinde Şef Eyüp Kemal Sevinç ile gerçekleştirdiğimiz menümüzde

– Başlangıç olarak, Enginar Carpaccio üzerinde Pancar Küpleri ile LEMON & LIME SORBE

Ana Yemek olarak, Pazı Kavurması üzerinde Mangolu Tavuk Göğsü ile PINEAPPLE SORBE

– ve tatlı olarak ise PINEAPPLE SORBE MOUSSE vardı.

DSC_0993 DSC_0976

Menüdeki herşeyin lezzeti ve birbiri ile uyumu ayrı güzeldi ama şu an tam mevsiminde olduğumuz Enginar’ın ilk kez yediğim haliyle Enginar Carpaccio ve LEMON & LIME SORBE’nin mayhoş tadının uyumu sıcak yaz günlerinde ferah ve hafif lezzet arayanların muhakkak denemesi gereken bir tatdı kesinlikle.

Zaman zaman denediğim Uzak Doğu mutfağından Mango ve Tavuk birlikteliğine çok uzak olmasamda bu tarifte zencefil ile lezzetlendirdiğimiz Pazı Kavurması, Mangolu Tavuk Göğsü ve PINEAPPLE SORBE bu tarifte şimdiye kadar hiç tatmadığım farklı ve lezzetli bir uyum içerisindeydi.

Ve son olarak tatlı kısmına geldiğimizde Mövenpick® ’ın yepyeni lezzeti White Chocolate ile hazırladığımız mousse içeriğindeki çıtır çıtır beyaz yaprak çikolata ile benim gibi hem çikolata hem dondurmaya hayır diyemiyenleri tam kalbinden vurdu elbette.

Konu dondurma olunca ve dondurma bu kadar lezzetli olunca söylecek şeyler bitmedi ve yazı çok uzadı galiba 🙂 O yüzden tarifler bundan sonraki postlarda sırayla..

Etkinliğe ait diğre fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *