Günlük

Sessizliğin Cümleleri..

Hiç söylenmemiş kelimeler biriktiriyorum bu ara. Hiç kurulmamış cümlelerden mektuplar yazıyorum. Söyleyeceklerimi kimse duysun istemiyorum, aslında kendim bile duymak istemiyorum! Belki de bu yüzden kendime bile kurmadığım cümleleri ancak seninle dillendiriyorum. Kelimeleri senin uçurumuna bırakıp yok oluşlarını izliyorum. Kurulmayan cümleler ile yaşananları yok edebileceğimi düşünüyorum. Kurduğum cümleler ile hiç yaşanmamış şeylerin var olacağını hayal ediyorum.

177188566559476863_9msnuAhM_c

Bol bol düşünüyorum. Gün boyunca bir sürü insana kurduğum bir sürü cümlenin arasında aslında hiç konuşmuyorum. Ne zaman konuşmaya çalışsam yalnızlığımı tek kelimelik cümlelere saklamaya, içimdeki çığlıkları aradaki sessizliklerde boğmaya çalışıyorum. Kurmaya çalıştığım her cümle yalnızlığımı büyütmeye yarıyor sadece ve ben düşünmediklerimi konuşmaktan, konuşmadıklarımı düşünmekten yoruluyorum her seferinde. İşte o zaman sen geliyorsun aklıma. Kocaman bir sessizlikte seninle susmak, sadece susarak her şeyi anlatmak istiyorum yine sana.

Çünkü biliyorum seninle konuştuklarımızda değil konuşmadıklarımızda saklı hep söylediklerimiz ve konuşmak için kelimelere değil cümlelerin arasındaki sessizliğe ihtiyacımız var aslında. Bu yüzden hep bazen ile başlıyor ve üç nokta ile bitiyor cümlelerimiz galiba…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *