Etkinlik

Geleneksel Sofra Buluşmaları

Kaç seferdir bilgisayar başına bu yazıyı, bu günü yazmak için oturuyorum ama her seferinde bir bakıyorum aklımdakinden çok başka bir post yayınlamışım. Sonunda bu pazar kararlıyım, 2-3 hafta önce Sofra Dergisinin davetiyle Suadiye Zamane Kahvesinin keyifli atmosferinde gerçekleşen bu pek keyifli günü sizlerle paylaşmaya..

Suadiye Zamane kahvesinde gerçekleşen bu brunchta, “Geleneksel Sofra Buluşmaları” etkinliği çerçevesinde bir kere daha bloggerlar olarak, Sofra Dergisi ve yemek portalı çalışanları ile bir araya geldik.

Sofra_bulusma

Geleneksel Anadolu kahvehanelerinin çağdaş bir yorumu olarak tasarlanan Zamane Kahvesi’nin keyifli atmosferi, Sofra ekibinin samimi misafirperverliği, blogger arkadaşlarımın hoş sohbeti ile başladı günümüz ve dolu dolu, pek lezzetli bir Brunch menüsü eşliğinde devam etti.

DSC_6184 DSC_6185 DSC_6186

Evet bruch menüsü çok güzeldi ama beni en çok etkileyen her zamane kahvesinde oturduğumda olduğu gibi çay kaşıklarına iliştirilmiş minik notlar oldu 🙂 Hele bu sefer bu şirin, esprili notlar günün anlam ve önemine uygun olarak tasarlanmıştı..

DSC_6204 DSC_6234

Özlediğim arkadaşlarımla sohbet, bir sürü yeni isim tanıma fırsatı.. evet bunlar her etkinlikte çok hoşlandığım, keyif aldığım şeyler ama bir de etkinlikte ilgi alanlarımı geliştirebileceğim, yeni yeni şeyler öğrenebileceğim workshoplar oldu mu hiç kaçırmak istemiyorum o etkinlikleri. Ve bu keyifli günde ise hem ortak noktamız yemek hem de bu yaptıklarımızı en güzel şekilde fotoğraflayıp sizlerle paylaşabilmek için saatler harcadığımız fotoğrafçılık ile ilgili 2 workshop vardı.

Workshop’ların ilkinde Zamane Kahvesi’nin ödüllü Executive Chef’i Gökhan Tufan bize baklava yufkasına sarılı “Fırınlanmış Tavuk” ve “Cezvede Türk Kahveli Sıcak Kek” i uygulamalı olarak anlattı ve daha sonra bu nefis lezzetlerin tadına bakıldı 🙂

DSC_6214 DSC_6224 DSC_6235

Bu nefis lezzetler önümüze geldikten sonra sırada bunları en güzel şekilde fotoğraflayıp sizlerle paylaşma teknikleri vardı. Sofra Dergisi fotoğrafçısı Erkin Ön ve yemek fotoğrafçısı Mehmet Ateş fotoğrafçılığın temel konusu olan ışık ve yaptığımız yemekleri taze ve lezzetli fotoğraflamanın püf noktalarını paylaştılar.

DSC_6266 DSC_6265

*** Bu hem öğretici hem keyifli gün ile ilgili notlarımdan sonra aslında şimdi bir de şu baklava yufkasındaki çıtır çıtır tavuğun tarifini yazmak istiyordum ama yazı yine öyle uzadı ki.. Bundan sonraki ilk postun bu olacağı konusunda kendime söz verip bitireyim değil mi? 🙂

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *