Etkinlik

Konumuz Diş Sağlığı ve İpana Etkinliği

Yine buraları ihmal ettim evet. Ama sonunda bugün ne zamandır aklımda olan şu etkinlik yazısını yazayım istiyorum artık. Çünkü sanırım ben bu etkinliğe katılalı 1 ay oldu. Ve ben biraz daha yazmazsam artık arası çok uzadı deyip yazmaktan vazgeçeceğim gibi 🙂

Bu kadar arayı açtığıma bakmayın, aslında gelir gelmez aklımda duyduklarımı öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak vardı. Fakat ben işlerin yoğunluğundan fırsat bulup yazıyı yazana kadar gelen bir mail açıkçası beni bu yazma işinden soğuttu. Ama ürünü beğendiğim için yazmayı atlamak istemedim yinede..

Neyse etkinliğimize dönecek olursak, neredeyse 1 ay önce İpana’nın düzenleyeceği bir brunch için davet aldım. Maili okurken davetin yanında katılanlara hediye çeki verileceği ifadesini görünce peşin peşin bunları yazmaya gerek duyulmasından hoşlanmasam da, konu herkesi yakından ilgilendiren diş sağlığı olunca ve eşim o haftasonu yurtdışında olunca yine de evet dedim.

Etkinlik günü havanın güzel olmasını fırsat bilip, bu güzel havaya Galata sokaklarının güzelliklerini ve eğlenceli muhabbetleri eklerim diyerek fotoğraf makinamı da alıp erkenden çıktım yollara. İlk önce etkinliğin yapılacağı yer şaşırttı beni. 2 kere önünden geçip yok canım burada nasıl Brunch ve sunum olacak? yanlış geldim diyerek geçip gittim. Sonra geri dönüp sanırım inanamayarak 2 kez sordum. Burası Galata Buildingmi? İpana Brunchı burada mı yapılacak? diye. Galata Building enteresan bir yerdi. Ortada bir masa ve etraftaki askılarda çeşitli designerlara ait kıyafetler vardı. Bunları sözlü olarak anlatıyorum çünkü o şaşkınlıkla fotoğraf bile çekmeyi akıl etmemişim. Sanırım o sırada bizi karşılayan ajans yetkilisinin elindeki listeye ve masaya bakıp düşünüyordum nasıl olacak bu iş diye.

O arada kafamdan bu soruları silip uzun zamandır görmediğim blogger arkadaşlarım ile muhabbete dalmışken sunum vakti geldi. Bu kısım ise beni daha da çok şaşırttı. Bu kafe ve butik karışımı mekanın arka tarafında sanırım depo olarak kullanılan bir odaya sıralar yerleştirilmişti. Ve sunum burada yapıldı. Kesinlikle oldukça rahatsız ve bir lansman için bence özensiz bir mekandı.

IMG_1068 IMG_1069

Sunum kısmında durumu kurtaran ve okadar kişinin o mekanda oturup yine de o sunumu dinlemesini sağlayan tek şeyin P&G Profesyonel Akedemik İlişkiler Müdürü Merve hanımın ve Estetisyen Diş Hekimi Ayşegül hanımın işlerine olan bağlılığı, ve bilgilerini bizimle paylaşma heyecanı olduğunu düşünüyorum. Mekan seçimi kötü olsada en azından karşımızdaki kişilerin konularında uzaman oldukları, yaptıkları işi severek ve inanarak yaptıkları her cümlelerinden okunuyordu. Birçoğumuzun genellikle dikkat etmediği, önemsemediği ya da yanlış bildiği ağız ve diş sağlığı konusunda bizlerle önemli bilgiler paylaştılar ve sorularımızı içtenlikle yanıtladılar.

DSC_2359 DSC_2361

Hatta benim çok sık yaptığım şeylerden biri olan, kola gibi gazlı içecekler içtikten sonra yada portakal gibi asidik yiecekler yedikten sonra en az yarım saat dişlerimizi fırçalamamız gerektiğini öğrenmek benim için gerçekten faydalı oldu. Bunun yanında günde iki kez dişlerimizi fırçalamamızın yeterli olduğunu duymakta içimi rahatlattı diyebilirim 🙂

Bu bilgilerin yanı sıra Procter & Gamble bünyesine katılan İpana’nın yeni çıkardığı İpana Pro-Expert diş macunu ile tanıştık. Elbette bir sürü tablolar, faydaları ve farklılıkları ile ilgili açıklamalar gördük. Ama bunlardan çok bahsetmek istemiyorum. Çünkü ben bugüne kadar kullandığım diş macununa genelde, okuduklarımdan çok deneyip yanılarak karar verdim. Herkesin çok memnun olduğu diş macunları ile benim sorun yaşadığım oldu. Bu yüzden herkesin ağız yapısı farklı olduğunu ve diş macunu seçerken herkesin farklı öncelikleri olduğunu düşünüyorum. Ama bu yeni İpana-Pro Expert ile ilgili olarak tek söyleyebileceğim, şimdiye kadar sadece diş hekimlerinin bazı yerlerde kullandığı fakat dengeli bir bileşen haline getirilemediği için diş macunlarında kullanılamayan Kalay Florür’ün uzun araştırmalar sonucunda dengelenip ilk kez bir diş macunu içerisinde kullanılması beni etkiledi. Buyüzden kalay florür sayesinde diş eti kanaması, diş eti çekilmesi, hassasiyet gibi konularda yüksek oranda iyileştirme sağlayacağı söylenen bu macunu denemek istiyorum.

Ve diş macunundan sonra son olarak benim bu yazıyı yazmama asıl sebep olan diş fırçasına gelmek istiyorum. Etkinlik sonunda katılımcılara verilen Oral-B Triumph adlı bu fırça ile ben elektrikli diş fırçaları ile ilk kez tanıştım. Eve gelip kutuyu açınca altı üstü dış fırçası diyebileceğimiz bir aletin o kadar parçasını olduğunu görünce şaşkınlığımı anlatamam. Parçaları bir kenara bırakıp önce kullanma kılavuzunu okudum daha sonra kutu içerisinden çıkan sarj edilebilir diş fırçaları için dijital eğitim cdsini izledim. Evet şaşırmayın hem kullanma kılavuzu hemde cd diş fırçasına ait gerçekten 🙂

Çünkü öncelikle içerisinde farklı ihtiyaçlar ve farklı kullanımlar için (Günlük derinlemesine temizlik için, Hassas diş ve diş etleri için, günlük beyazlatma işlemi için ve diş teli kullananlar için)  4 adet değişik başlık bulunuyor. Ve fırçalar üzerindeki mavi kıllar fırçanın ne zaman değiştirilmesi gerektiğini gösteriyor.

başlıklar başlık değişimi

Değişik fırça başlıkları kesmedi derseniz, bir de makinanın üzerindeki tuş ile değiştirebileceğiniz Günlük Temizlik, Hassas, Masaj, Beyazlatma ve Yoğun Temizlik gibi değişik fırçalama modu seçenekleri mevcut.

Ama teknoloji seven bir aile olarak bizi asıl etkileyen kısım Smart Guide adını verdikleri ve fırça ile arasında kablosuz bir bağlantı olan ekrandı 🙂 Normalde üzerinde saat varken siz fırçayı çalıştığınız anda bir saniye saymaya başlıyor ekranda. Ve ağzınızın dört bölümünü de eşit olarak fırçalamanız için her 30 dakika da bir fırçalamanız gereken çeyrek dilimi gösteriyor. Hatta okadar şeker birşey ki siz 2 dakika fırçaladığınızda ekranda bir gülen yüz çıkıyor 🙂 Eğer 2.30 dakikayı geçerseniz bu sefer de size göz kırpıyor.

DSC_2626 DSC_2630

Bu aleti ilk kez kullandığımda ilk düşündüğüm ben şimdiye kadar dişlerimi 2 dakika fırçalamıyormuşum oldu. İkinci olarak ise bu alet beni bile 2 dakika fırçalamaya teşvik ettiyse acaba çocuklarda nasıl bir etki yapar oldu 🙂

Evet şimdiye kadar hep artılarından bahsettim. Çünkü dedim ya biz teknoloji manyağı bir aile olarak bu aletten gerçekten etkilendik. Fırçaladıktan sonra ağızda bıraktığı o ferah hisside gerçekten çok sevdik. Hele sigara kullanan eşimin dişlerinde gözle görülür bir fark yarattı diyebilirim. Ama küçük bir nokta varki fiyatını öğrenince şaşırmadım dersen yalan olur. Eğer böyle bir vesile ile edinmemiş olsam o ücreti verip bu ürünü alıp denermiydim bilmiyorum. Şimdi kullanıp beğendiğim için bu konuda tarafsız olamayacağım sanırım. Ama denemeden fiyatını duysaydım kesinlikle altı üstü bir dış fırçası bukadar para verilir mi derdim sanırım..

İşte o gün etkinliğe katılıp bu ürünü denediğimden beri aklımda bunları sizlerle paylaşmak vardı ama keşke etkinlik sonrasında etkinliği düzenleyip bizi davet eden ajanstan bu konuda yazdığım yazıları ve tweetleri isteyen o mail olmasaydı!!!!

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *