Mutfaktan Haberler

Özsüt Pastanızı Bekliyor!

Yeni yıla girerken her sene yaptığım gibi yeni yılda yapılacaklar listesi yapmıştım. Fakat her sene yapıp sonra bir kenara attığım listeler yüzünden bu sene her seneden farklı olarak listenin maddeleri sadece blogum içindi. Her aya bir yenilik planlamış olsamda açık açık söyleyebilirimki hepsini gerçekleştirme umudum olmadan yazdım listeyi 🙂 Sonuç olarak her ay birini hayata geçirebilirmiyim bilmiyorum, ama ilk aydan da çuvallamış olmak istemiyorum. O yüzden bu ay bitmeden ne zamandır aklımda olan yeni bir bölümü hayata geçirmek istedim.

Ne olacak peki bu “Mutfaktan Haberler” başlığı altında derseniz? İlk yazımda olduğu gibi kimi zaman yeni bir yarışma, kimi zaman yeni bir kitap, ya da yeni çıkan bir ürün olabilir bu bölümün yazıları arasında… Şu an gelişmeye ve önerilerinize tamamen açık bir bölüm yani aslında.. Neyse çok uzatmayım, nasılsa zamanla şekillenir diyerek sizlerle paylaşmak istediğim ilk habere geçeyim ben.

Önce bir İzmir’li olarak biz İzmir’lilerin, şimdilerde neredeyse tüm Türkiye’nin tanımaya başladığı bir markanın Pasta yarışması var bugün haberlerimiz arasında. Evet evet 1938 yılında İzmir Kemeraltı’nda Sefer Usta’nın başlattığı tatlı serüveninin devamı Özsüt’ten bahsediyorum.

Final Pasta Yarışması Logosu

İlkinin ancak final günlerinde haberim olan ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan “Benim Özsüt Pastam” yarışması başlamış. Yarışmaya katılmak için 18 yaşın üzerinde olmanız dışında hiçbir şart yok. Pastasının lezzeti ve görünümü konusunda iddialı olan herkese açık bir yarışma bu. Katılmak için tek yapmanız gereken 15 Ocak – 21 Mart tarihleri arasında www.ozsut.com.tr adresindeki formu doldurup, pastanızın tarifi ve fotoğrafıyla birlikte başvurunuzu yapmak.

Siz de Pasta konusundaki marifetinize inanıyorsanız, tarifinizle pastacılık dünyasına damganızı vurmak istiyorsanız yarışmanın diğer ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *