Pratik Tarifler,  Tavuk Yemekleri,  YeniYıl Tarifleri

Kremalı Mantar Çorbası ile Tavuk – Gül Güçlü

Bugün hem pratik hem lezzetli hem de alıştığımız tavuk yemeklerinden çok farklı bir tarif var sırada. Gül hanımın hazırlayıp bizlerle paylaştığı bu lezzet, kısa sürede lezzetli bir yemek hazırlamak isteyenlerin favorisi olacağına benziyor. Kremalı mantar çorbası kullanarak, bizi kremalı mantar sosu hazırlama zahmetinden  kurtaran bu tarifi bende en yakın zamanda denenecekler listeme ekliyorum. Ve sonuç lezzet olarak istediğim başarıya ulaşırsa kremalı mantar çorbası ile ilgili şimdiden başka hayallerim fikirlerim bile var 🙂

mantarlitavuk

Malzemeler

  • 4-5 adet tavuk kalça yada but ( Kişi sayısına göre arttırılabilir)
  • 2 adet kabak
  • 2 adet havuç
  • 1 adet kremalı mantar çorbası
  • 1 paket krema (200 ml) (isteğe bağlı)
  • Tuz, karabiber, kekik, sevdiğiniz baharatlar

Tavuklar yıkanıp süzülmeye bırakılır. Suları süzüldükten sonra istenilen baharat ve bir miktar yağ ile tavuklar harmanlanır ve yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine yada borcama dizilir. Havuç ve kabak rendenin iri tarafıyle rendelenir ve suları iyice sıkılarak dizdigimiz tavukların üst tarafına eşit miktarda serpiştirilir. Daha sonra bir paket kremalı mantar çorbası tavuklarin üzerine dökülür ve en üste de krema eşit miktarda yayılır. Önceden ısıtılmış fırında üzeri kızarana kadar pişirilir.
Dileyen rende kaşar peyniri de koyabilir ama ben ağır olduğu için yapmıyorum. Çok güzel bir tat ve çok pratik bir tarif yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.
sevgiler 🙂

47583_475729532884_623697884_5771244_5766079_n

Afiyet olsun.

Gül Güçlü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *