Etkinlik,  YeniYıl Tarifleri

Yeniyıl Tariflerinizi Paylaşmaya Ne Dersiniz?

Ne zamandır aklımda burada farklı şeyler yapmak var.. Sizlerle daha çok iletişime geçebileceğim, sizleri bu bloga daha çok katabileceğim birşeyler düşünüp duruyordum. Evet birçok blog yazan arkadaşım var ama bizim yazdıklarımızdan çok daha büyük bir çoğunluk var bu sayısız blogu çoğu zaman sessizce okuyan. Ve ben kendi çevremden de görüyorum ki, bu okuyucularımız çoğu zaman bizlerden çok daha güzel, çok daha farklı lezzetler hazırlıyorlar evlerinde.. Çünkü herkesin farklı bir ustalığı herkesin farklı bir damak tadı ve herkesin başka bir tarifte ustalığı ve o tarif için bir püf noktası var bana göre. Ama birçok nedenden ötürü bunları sürekli paylaşmaya vakit bulamadıları için bir blog açmıyorlar.

Benim yöresel lezzetlere merak salmam, ve yöresel lezzetleri kitaplardan değil gerçek sahiplerinden öğrenmek istemem ile başlayan bu düşüncem yılbaşının yaklaşmasıyla yön değiştirip, farklı bir fikir getirdi aklıma. Dedim ki Aralık ayında bir etkinlik düzenleyelim burada, hatta küçük bir yarışma yapalım kendi aramızda. Yılbaşında sofralarımızı süsleyen lezzetleri, mezeleri, yemekleri, tatlıları, sunum önerilerini hatta dekorasyon fikirlerimizi paylaşalım. Paylaşırken eğlenelim, öğrenelim, hepimiz için güzel bir kaynak oluşturalım.

yeniyil

Yarışma dediysem yanlış anlaşılmasın, facebookta o sürekli şu fotoğrafımı beğenirmisin yarışmalarına benzemesin, eğlenelim derken kimseye eziyet olmasın. Sonucunda ise üç-beş kişiye benden minik bir hatıra, mutlu olucakları bir yeni yıl armağanı olsun diye adı sadece yarışma. Adının yarışma olması sadece işin eğlencesi ve heyecanı olsun asıl amacımız paylaşmak olsun.

İlk bu fikir aklıma geldiğinde açıkçası biraz endişeliydim. Katılım olurmu acaba? beni heyecanlandıran bu fikir sizlerden nasıl tepkiler alır acaba diye? Ama bir ön araştırma yapmak için facebook’ta yazdığımda güzel yorumlar aldığını görünce ne duruyoruz dedim. Biran önce başlayalım 🙂

Şimdi gelelim ayrıntılara.. Nasıl paylaşacağız? nasıl kazanacağız? Nasıl yayınlayacağız? tariflerimizi..

Öncelikle tariflerin yayınlanması için iki yol düşündüm.

Tüm tariflerin fotoğraflarını ve yapılışlarını facebook’ta açacağım bir YeniYıl klasöründe düzenleyip yayınlayayım. Bunun dışında bu blogda yayınlamama izin verdiklerinizi (izin vermeniz mecburi değil elbette) sizin adınızla ve sizin anlatımızla birde burada yayınlayayım. Ama her iki türlü yayınlama işi içinde paylaşmak istediğiniz tariflerinizi en az bir fotoğrafı malzemeleri ve yapılışının anlatımıyla birlikte yaseminsumengen@gmail.com yada info@hayatintakendisi.com mail adreslerine yollamanız gerekiyor elbette.

Paylaşımlarımızın son günü 25 Aralık olsun ve Paylaştığımız tarifler yayınlandıktan sonra belirlediğimiz 5 kişilik bir juri ile bu paylaşımları değerlendirelim. Bu jüri görsellik, sunum, tarfin orjinalliği, okuyucular tarafından okunma sayısı, beğenilmesi, aldığı yorumları değerlendirip bir karar versin ve kazanan 5 kişi benden ufak bir yeni yıl armağanı almış olsun. Ne dersiniz?

Sizinde o gece için paylaşacağınız önerileriniz varsa haydi o zaman mutfaklara.. Birbirinden lezzetli tarifler deneyip bizlerle paylaşmaya 🙂

6 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *