Günlük

Artık yoksun…

Artık yoksun.  Aslında hiç olmadın belkide!

1210985653zellankadefnr Ben senin susuşlarına kelimelerimi ekleyip, aramızdaki o sağır edici sessizliğe kendi cümlelerimi yazdım. Sonra onların benim cümlelerim olduğunu unutup, çocuklar gibi inandım. Sen bile inanmazken kendine, benim inancım senin yaralarını sarar sandım. Aramızdaki uçurumlar aşılabilir diye boşuna çabaladım. Tek kişi kurduğum dünyada iki kişilik bir rüyaya daldım. Birlikte olunca kim olduğumuzu, nerede olduğumuzu unuturuz gibi saçma bir yalana aldandım.

Sen kaçtın! benim suretimde tüm korkularından kaçtın. Belkide en çok kendinden kaçtın.. Kendine söylediğin yalanlarla yüzleşmekten. O güçlü imajının arkasına sakladığın kabuk tutmamış yaralarından. İçindeki o büyümemiş çocuktan..

Ben nereye olduğunu hiç düşünmeden peşinden koştum. Her seferinde senin görünmez duvarlarına çarpıp boşuna yaralandım. Gurur yapmadım, sana hiç kızmadım. İlk kez düşünmeyi ve mantığı bir kenara bırakıp her seferinde yine kalkıp çabaladım. Sen o küçük çocuktan kaçtıkça, ben o küçük çocuğun peşinden daha cesurca, daha inatla, o çocuğun var olduğuna daha inanarak koştum.

 

Neden deme bana! Bazen bende soruyorum kendi kendime. Sonra, bu kez bırak neden ve niçinleri kenara diyorum. Sorma. Sorgulama. Mantık arama. Yarını, sonrası var mı? düşünme. O an’la mutlu ol. Sadece o an’da hissetiklerine inan. En derinde olanlara…

Ama pes ettim artık bende. Bak gözlerimi kapattığımda yüzünü bile hatırlamıyorum şimdi. O ciddi duruşuna inat, içindeki şımarık çocuğu görebildiğim gözlerin çoktan gitmiş. Hep susan dudaklarının kıvrımları silinmiş. Elimi tuttuğunda bir sözünle dünyanın öbür ucuna gidebileceğimi sandığım ellerin, ellerimi havada asılı bırakmış. Aramızdaki yarım yamalak sözler bizden bile hızlı uzaklaşmış.

Sağda solda birkaç kırık dökük anı, izlenememiş filmler, yürünememiş yollar, ıslanılamamış yağmurlar, hiç ayak basılmamış karlar ve uzaklarda çalan o müzik eşliğinde birkaç kadeh kalmış sadece.

the_world_is_yours_by_dibbi_

Olsun!

7 Comments

 • ZEYNEP

  Kendini de affet geride bırak herşeyi kaybetmenin de avantajları vardır mağlubiyet değişime zorlar umudunu kaybetmemen dileğiyle

 • uğur demiröz

  sustuğum kelimeler
  unuttuğum saatler
  kaybedilmiş yıllar
  olduğunu sandığımız an be anlar
  sıkışmış kalmış çocuk yüzlü bakışlarıma
  sussamda
  ağladığım zamanlar
  hep yanağımda

  Yazılarınız ilham veriyor inanın çünkü çok güzel yazıyorsunuz..Öyle ki birden aklıma düşen bu satırları şiir olarak sizin sayfanızdan sonra yayınlamış oluyorum..Sanki fena da olmuyor gibi tabiiki bana göre:))

  Kelimelerinizin tatlarında yolculuğa devam…

 • Aynur

  yüreğine sağlık arkadaşım yazı çok içten olmuş giden bir sevdiğinin yada biten bir ilişkinin ardından yürekten akan sözler gibi harika yazmışsın parmaklarına sağlık sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *