Pastalar,  Pratik Tarifler

Pratik Buzluk Pastası

IMG_0869

Benim İzmir’den yanımda getirdiğim bir tarif bu. Eski işimden, hazırladıklarımızı çay, kahve eşliğinde içerken paylaştığımız sohbetlerden bana kalan bir tat. Uzun, gerçekten uzun ve stresli çalışma saatlerini dayanılır kılan o molaları özlüyorum gerçekten.

Bu sıcak yaz günlerinde buzlukta her an hazır bulundurabileceğiniz, gece aniden tatlı krizine girdiğinizde, sıcaktan bunaldığınızda sizi kurtaracak lezzetli ve pratik bir tarif.

Malzemeler

 • 1 paket krem şanti
 • 1.5 su bardağı süt
 • 2 paket Burçak Bisküvi
 • Vişne, çilek gibi mevsim meyveleri

Krem şantiyi 1 bardaktan biraz daha fazla sütle hazırlayıp (çok sert olmak zorunda değil) burçak bisküvileri içine kırıyoruz. Çilek yada vişne gibi meyvelerimizide atıyoruz. Fındık yada cevizden hoşlanıyorsanız kırılmış halde ekleyebilirsiniz. Hepsini karıştırıp buzdolabı poşeti serdiğimiz bir borcama döküp buzluğa atıyoruz. Serin bir lezzet aradığınızda bir dilim çıkarıp çikolata sosu ile süsleyerek servis yapabilirsiniz.

Afiyet olsun.

2 Comments

 • Nigar

  evet bizim vazgeçilmez tatlımızdı bu hem hafif hem pratik hem çok lezzetli sıcak yaz günlerinde serinlemek için birebir özledim yaaa 5 çaylarımızı :((((

 • Anonymous

  Bu pastayı yedim ve bayıldım, bayıldim, bayıldım…

  Vişneler, çikolata parçaları ve meyve şöleni diye ismi geçen dondurma çeşidiyle tabaktaki halini görmeliydiniz! Kırmızı, yuvarlak ve şirin kapta “beni yeee!” diye çırpınıyordu!!!:)

  Sanırım DeSs’in ellerindeki marifet kadar, sunumlarınında bu lezzette payı var:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *