Pastalar,  Pratik Tarifler

Lezzet Teknesi

IMG_1507

Kaybettiğimiz enerjinin yenisini depolamak ve keşfedilecek yeni yerlere hazırlanmak için bu aralar gözümüz sürekli tatlılarda sanırım 🙂 Evde geçirdiğimiz zamanlar da kısıtlı olunca, çözüm hep pratik tariflerde oluyor tabiiki. Ne yapsam ne yapsam diye evdeki arşivlerimi karıştırırken, gazateyle birlikte verilen dergilerin birinde bu ultra pratik 🙂 tarife rastladım. Evdeki herkeste Halley sever olunca denemeye karar verdim. Veee sonuç, verdiğim bu karar için beni pişman etmedi 🙂

Malzemeler

 • 10 adet halley bisküvi
 • 1 kutu krem şanti
 • 1 su bardağı süt
 • 1 su bardağı hindistan cevizi
 • 1 paket çikolata sos

Halley bisküvilerimizi dörde bölüyoruz. 1 su bardağı süt ile krem şantimizi çırpıyoruz ve kar haline gelince 1 su bardağı hindistan cevizini ve kırdığımız bisküvilerimizi ekliyoruz. Tüm hepsini karıştırıp cam bir kaseye koyuyoruz. Çikolata sosunu üstündeki tarife göre hazırlayıp tatlımızın üzerine döküyoruz. Dolapta en az 2 saat bekleterek servis yapıyoruz.

IMG_1505
Afiyet Olsun…

4 Comments

 • bahriye

  merhaba arkadaşım siteni zevkle takip ediyorum hem tarifler çok güzel,hemde yazış şeklin..)) senden bir tarifi yapıp siteme koydum ve pdçs 39′ a gönderdim..))) umarım kızmazsın sana İzmirden sevgiler..))))

 • Anonymous

  Selamlar!..

  Yine yeniden Istanbul’dayım:)Sadece iş mi derseniz , hayır tabikide:)

  Yase’nin blogda tarifinin yanında resminin yer aldığı isminden,resminden adi mutevellit “LeZZeT TeKNeSi”‘ni ve daha nice yenilerini yemek için burdayım belkide:) Dolapta beni bekleyen, halley’le yapılmış o melun tekne boğazın o tatlı rüzgarınla beraber nerelere seyr-i sefa ettirecek bendenizi bakalım:) Ellerine sağlık şimdiden…:)

 • zerrin - misss

  Bayılırım halleyee.. ooo halleyy.. 🙂

  nefis birşey olmuş bu tekne.. ellerinize sağlık.

  Blogda çok sevimli ve iç açıcı..

  Bu sırada yazılarınızın linklerini sayfamdaki blog manşetde paylaşırsanız diğer dostlarda sizden haberdar olacaklardır. Sizi manşetde görmek beni sevindirir.

  Sıcacık sevgiler..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *