Günlük

İstanBuL ve Ben

Bugün İzmir’den çok yakın bir arkadaşım bizi ziyarete geliyor. Hemen arkasından önümüzdeki hafta da ailem gelicek. İzmirdeki herkesi çok özlediğim ve yalnızlıktan çok sıkıldığım için çok heyecanlıyım. İstanbul’un şimdilik tek zorluğu sevdiklerimiz aklımıza her düştüğünde onları göremememiz. Hele vaktimin inanılmaz çok olduğu şu günlerde yanımda benimle gezicek, kahveme ortak olucak tanıdık bir sima, bir dost şu an benim için hazine değerinde. Henüz ben bir iş bulamadığım için, eşim işe gittikten sonra doldurulması gereken koskoca bir gün beni bekliyor hergün.

IMG_0630-1

Bense günlerimi bilgisayarımın başında geçiriyorum genelde. Çalışırken yoğunluktan okuyamadığım kitaplarımla,  buraya yazdığım yazılarla, Tv’de sürekli izleyip durduğum ComedyMax, DiziMax, MyMax dizilerimle dinleniyorum bütün gün. Arada dayanamayıp çıksamda tek başıma gezdiğim hiçbir yer aradığım tadı vermiyor bana. Yalnızlık, kalabalık ve sıcakla birleşince kendimi zor atıyorum yeniden bilgisayarımın başına. İstanbulun tadını çıkarmayı sevdiklerimle olacağım günlere bırakıyorum böylece. Eminönünde balık ekmek yemenin keyfini, boğazda çay içmenin tadını, mısır çarsının renklerini, her gördüğüm yeni güzelliği paylaşmak istiyorum sevdiklerimle.

IMG_0474-1

Şimdi sevdiklerim de yanımda olucağına göre, gezilecek yerlerin ve denenicek tariflerin listesini çıkarttım bile 🙂 Yaptıklarımı 2 kişi yemek zorunda olmadığımıza  göre, yiyip kilo almak zorunda kalmadan gönlümce tarif te deneyebilirim bu sürede 🙂 Yeni yazılarım ve yeni tariflerimle sizinle buluşmaya da devam edebilirim böylece.

Fotoğraflar : Eşimi kandırıp zorla ada’ya sürüklediğim gün’den ve arada yaptığım İstanbul kaçamaklarından. Yeni heves ettiğim ve daha henüz yolun başında bile sayılmadığım fotoğraf denemelerimden …

IMG_0478

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *