Mutfaktan Haberler

İstanbul Gastronomy Festivali Başladı

Bu hafta kendimi yeni tariflere ve bol bol yazmaya vereceğim demiştim hafta başında ama yaptığım planlar ile yapabildiklerim birbirini tutmuyor bu ara ne yazıkki. Bu yüzden en azından tarif yazma konusunda sözümü tutamamış olsam da geç kalmadan bu hafta sonu için zamanı olan İstanbullular ile güzel bir etkinlik paylaşayım istedim.

ıst 

Evet biraz mesafe olarak İstanbul’un dışında ve ulaşımın zor olduğu bir yerde ama harika lezzetlerin yarıştığı süper bir festival başladı bugün Tüyap-İstanbul’da.

17-20 Şubat tarihleri arasında Tüyap’da bu yıl 8.si gerçekleşecek olan İstanbul Gastronomy festivali, Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak, ülkemizin aşçıları ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve karşılıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla düzenlenen uluslararası bir gastronomi yarışmasıymış. Benim İstanbul’da 3.yılım olmasına rağmen ben ilk kez bu yıl duydum ve çok istememe rağmen gidebilecekmiyim henüz bilmiyorum. Ama siz tüm dünyadan şeflerin ve kendine güvenen amatörlerin her kategoride yarışacağı yarışmaları izlemek için yolunuz düşerse mutlaka Tüyap’a uğrayın bence bu günlerde..

Festival ile ilgili daha detaylı bilgi almak için burayı , Tüyap’a ulaşım ve iletişim bilgileri için ise burayı ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *