Bu aralar sanırım havaların soğuması, kışın geldiğini yavaştan hissetirmesiyle, yazın yetişemediğimiz ve o çok eğlendiğimiz etkinlikler hız kesti. Ama bu dönem tam da benim evde olduğum zamanlar ile birleşince, bir şakayla başlayan çok güzel anılar ile biten başka etkinlikler vardı geçen hafta benim hayatımda.

DSC_0402 DSC_0406

Sanırım artık hepimizin hayatında yer alan ve benim de sık sık kullandığım Facebook’ta iletişimde bulunduğum arkadaşlarım dostlarım okuyucularıma küçük bir anı, kendimce küçük bir süpriz planladım geçen hafta. Sizlerin hoşuna giderse Facebook kullanmayanlar için bir alternatifte burada yapabiliriz beki diye buradan da paylaşmak istedim. Evet biz bloggerlar etkinliklerde yada alternatif programlarda bir araya geliyoruz, sizlerde bizleri yazılarımızdan takip ediyor ve tanıyorsunuz ama bizim siz takipçilerimizi tanıma fırsatımız pek olmuyor genelde. Bende bunu değiştirmek ve sizleri de bir şekil aramıza katabilmek için İstanbul’da olup benimle tanışmak ve kahve içmek isteyecek bir kişi ile buluşmaya, İstanbul dışından bir okuyucuma da küçük bir anı olarak kurabiye yollamaya karar verdim. Ve böyle bir etkinliğe katılmak istediğini söyleyen isimler arasından kurabiye yollamak için Yelda hanımı kahve içmek için ise Umut hanım beni.. ben de onları seçtim.

DSC_0414 İstediğim gibi bir ambalaj bulana kadar ve hangi kurabiyeyi yapacağıma karar verene kadar ne kadar gezdiğimi ne kadar fikir değiştirdiğimi tahmin edemezsiniz :) Uzun zamandır bir fikir için bu kadar heyecanlanmamıştım ve uzun zamandır bu kadar mutlu olmamıştım. Büyük kararsızlıklarım sonucunda geçen hafta lezzetinden emin olduğum ve genellikle herkesin beğendiği Tahinli Kurabiye’mi hazırlayıp Yelda hanıma gönderdim. Ve kurabiyelerim Yelda hanıma doğru yoldayken bende elimde başka bir sepet ile Umut hanım ve şirin kızıyla çok keyifli bir gün için yola çıktım. Çok tanıdığımın dostumun olmadığı bu İstanbul’da bu güzel günün benim için anlamı gerçekten çok büyüktü. Bol bol konuştuk, güldük eğlendik.. Daha kalabalk olarak bir araya gelmek üzere sözleşerek ayrıldık.. Eve geldiğimde Yelda hanımdan aldığım mail yüzümdeki tebessümü katlayınca bunu daha sık yapacağıma kendime söz verdim..

Bu yazının altına küçük bir yorum bırakırsanız, bir sonraki buluşmamız belki de sizinle olur yada sonraki kurabiye paketim belki de size ulaşır.. ne dersiniz?