Oyun oynadık biz!

Koskoca bir 30 olduğumu söyledikten sonraki ilk postumda bu başlık hoş oldu evet biliyorum :) Ama söylemiştim işte bir önceki yazımda da, insan hissettiği yaştadır sözünü daha iyi anlıyorum son günlerde, bazı konularda büyüyemiyorum sanırım ben diye…

İşte bunlardan biri.. Oyun! Koskoca bir çocukluğu sokaklarda oynayarak geçirmiş olmama rağmen oyun deyince akan sular duruyor hala bende. Sokakta oyun oynama faslını, saklambaçları, ip atlamaları bırakmış olsam da, çok küçük yaşta tanıştığım atari ve commodore 64 ile başlayan digital oyun sevdam devam ediyor işte.

IMG_1161

Bu yüzden mailbox’ımda “Cornetto sizi interaktif bina projeksiyon oyunu oynamaya davet ediyor” konulu maili görünce hiç düşünmeden evet evet geliyorum demiştim.

IMG_1133 İyiki de demişim :) Birbirinden değerli ve eğlenceli blogger arkadaşlarım ve Cornetto marka müdürüyle, İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahip Leb’i Derya Richmond’da çok ince detayların düşünüldüğü bol sohbetli bir yemek yedik.  Herkesten ayrı bir talep ayrı bir istek ayrı bir soru ile sanırım biraz Cornetto marka müdürünün kafasını şişirdik. Dünya’ya oranla Türkiye’de neden çok az dondurma yendiğinden, gençliğimizin sevgilisi Winner’ları neden kaldırdıklarına kadar aklınıza gelebilecek her soruyu sorduk. Oyun oynamaya çağrıldımız için olsa gerek hepimizin içindeki çocuk kendini aşıp aşka geldiği için, parlayan gözlerimiz ile şımarıklığımız son noktadaydı.. Kimimiz yurtdışında satılan kocaman cornettolardan istedi, kimimiz dondurmalar artık küçük kaplara girsin bizde filmlerdeki gibi üzülünce sevinince dolabı açıp kaşık kaşık yiyelim dedi..

Bizim sorularımız ve isteklerimiz bitip tükenecek gibi değilken, yemek faslı bitti ve biz daha da eğlenceli bir kısıma geçtik. Bir elimizde dondurmalarımız kendimiz dondurma yemeye çalışırken; bir yandan Taksimin tam ortasında Galatasaray meydanında, kocaman binaya yansıtılan oyundaki sevimli karakterlerimize dondurma yedirme çalışmalarımız gerçekten görülmeye değerdi.

4848484651_33f0ec7589_z Tek yapmamız gereken 0 532 757 17 17 numaralı telefonu arayıp, ekranda beliren karakterimize telefonun tuşlarıyla 45 saniye içinde 3 cornetto yedirmeyi başarmak olsa da ben yapamadım ne yazıık ki :) Gerçi oyunda olmasa da ben sanırım 3 cornetto yedim hatta elimde daha fazlası olduğunu bilmeden eve geldim. Eve gelip kutuyu açtığımda karşılaştığım manzara kadar da uzun zamandır hiçbirşeye sevinmemiştim :)

IMG_1166

 

Tags: , , ,

 
 

About the author

More posts by | Visit the site of Yasemin SÜMENGEN

 

Facebook Yorumları:


1 Comment

 

 

Add a comment

required

required

optional