Pratik Tarifler,  Tavuk Yemekleri

Yoğurtlu Çeşnili Tavuk Göğüs

Küçük bir tatil nedeniyle arası açıldı yine yazılarımın, sesim sedam kesildi. Ama her güzel şey gibi tatil de çabuk bitti ve home sweet home moduna döndük geri 🙂

Evet güzellikleri çabuk geçti ama tatil sonrasında sevmediğim şeylerin listesi bitecek gibi değil. Gitmeden 10 gün önceden başlayan hazırlığım ve heyecanıma inat, dönüş yolundan başlayarak sayısız sevmediğim şey sayabilirim sanırım tatil sonrası için. Çanta boşaltmaktan, bütün eşyaları yıkamaktan hiç bahsetmiyorum bile.. Konumuzla ilgili olan kısıma, döndüğümüzde bizi bomboş karşılayan bir dolap ve aç karınlar kısmına geleyim direk ben.

IMG_1057

Çok sıcak, bol güneş ve denizli bir tatil sonrasında, yağmurla bizi karşılayan İstanbul’a dönüp çantaları bir yana kendimi bir yana atıp yine de kendime gelemeyince ama dışardan yemek söylememek için de inat edince, aç kalmanın insanın yaratacılığını zorladığını fark ettim. Evdeki tüm malzemeleri ortaya çıkarıp bu tarifi uydurunca; her denediğim tarifte merak ettiğim, insanlar bu tarifi nasıl buldu acaba?  bu malzemeyle şunu karıştırıp bu tarifi yapmayı nasıl akıl etti acaba? gibi sorularımın bir kısmını da yanıtlamış oldum.

Evde acil durumlar için her zaman hazır bulundurduğum Maggi tavuk harçlarım, buzluktan hiç eksik olmayan tavuğum, dolabımızın ve soframızın her daim konuğu yoğurdu birleştirince, sonucunda benim bile beklemediğim bir lezzet çıktı gerçekten ortaya. Evde sadece tavuk göğüs olduğu için fırında poşetiyle pişirmekten vazgeçtiğim Yoğurtlu Çeşni harcını, bu şekilde kesinlikle çok daha fazla beğendim ve bu çeşnileri, hızlı ve lezzetli bir akşam yemeği hazırlamak için bir de bu şekilde denemenizi kesinlikle öneriyorum. IMG_1047

Malzemeler

  • 4 adet tavuk göğüs
  • 1 paket Maggi Yoğurtlu Çeşni
  • 4 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 paket krema

Tavuk göğüslerini küp küp doğruyoruz. Derin bir kapta yoğurt ile 1 paket maggi çeşniyi iyice karıştırıp, doğradığımız tavukları bu karışıma atıyoruz. Tavuklarımız tamamen harca bulandıktan sonra iyice kızdırdığımız bir tavaya tavukları koyup, tahta bir kaşık ile arada karıştırarak pişiriyoruz.

IMG_1051

Tavuklar suyunu salıp tekrar çekinceye ve sosumuz koyulaşıncaya kadar arada karıştırarak pişirmeye devam ediyoruz. Tavuklarımız sosunu çektikten sonra, 1 paket kremayı döküp tekrar karıştırıyoruz. Ve krema hafiften ısınıp kaynayınca ocağımızın altını kapatıp servis ediyoruz.

Afiyet olsun.

8 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *