Önyargılarıma rağmen MAGGİ

İtiraf etmeliyim ki benim biraz marka takıntım vardır yiyecekler konusunda. Sevdiğim yoğurdun, sütün, çikolatanın markası hep bellidir. Bir markaya bağlandım mı da tüm ürünlerinin güzel olduğuna dair saçma bir önyargı oluşmasını engelleyemem kendimde.  Ama neyse ki  önyargılarıma rağmen, yeni şeyler deneme merakım ve mantığım bu takıntımın önüne geçer çoğu zaman. Raflarda yeni bir şey gördüm mü dayanamam alırım yinede.

IMG_9425 Maggi’mi? Knorr’mu? dendiğinde ise nereden oluştuğunu bilmediğim Knorr’u seçme önyargıma rağmen; geçenlerde işten eve dönerken hızlıca pişirebileceğim birşeyler ararken Maggi’nin bu çeşnilerini görünce dayanamadım aldım. Pek acıyla aramız olmamasına rağmen o an  markette sadece Paprikalı olması nedeniyle Paprika’yla başlayan maceramız, sonuçtan beklediğimden daha memnun kalınca Otlu ile devam etti ve sadece pratikliğiyle değil lezzetiyle de son günlerimin favorisi oldu bu çeşniler ile pişirdiğim tavuklar.

Evet ben biraz geç kalmışım bunları denemekte, siz de çoktan denediniz ve beğendiniz belkide ama bu kadar pratik ve lezzetli sonucu henüz denememiş olanlar için tavsiye etmeden geçemedim yinede. Ben önyargılarımı kırıp bu lezzetler ile tanışana kadar Maggi Acı Baharatlı, Soğan-Sarımsaklı ve Yoğurtlu olmak üzere 3 çeşidini daha çıkarmış okuduğuma göre ama henüz onları marketlerde bulup deneyemedim.

Tarife kesinlikle gerek yok ama henüz denememiş olanlar için yine de; Paketin içinden çıkan poşete 1 kg kadar tavuğun istediğimiz kısmını (but, kalça,kanat) koyuyoruz. Üzerine yine paketten çıkan toz haldeki çeşniyi döküp (tuz yada yağ gibi başka hiçbir ilave yok) tavukları poşetin içinde sallayarak her taraflarına eşit olarak yayılmasını sağlıyoruz. Poşetin ağzını sıkıca bağlayıp 200 C fırında 40-50 dakika kadar pişiriyoruz.

Hepsi bu. Sonuçta, kendilerinin de dediği gibi fırında kendi suyunda yumuşacık ve leziz tavuklar elde ediyoruz.

IMG_9435

Ben tavukları 1 kg’dan az tutarak elma şeklinde dilimlediğim patatesler ekleyerekte denedim. Öyle denemenizi de tavsiye ederim.

Afiyet olsun.

 

Tags: , , , , , , , ,

 
 

About the author

More posts by | Visit the site of Yasemin SÜMENGEN

 

Facebook Yorumları:


13 Comments

 • Reklamda gösterdikleri tavuk hiçiştah açıcı durmuyordu bu sebeple ve maggi hiç kullanmadığm için almamıştım yıkamıyoruz gerçekten önyargıları bu yargı niyeyse paketinde ki tavuğamı bunu da çözemedim ya neyse :) onay aldıysa alalım bir. Sevgiyle kalın…

   
  • @estergonyesil Evet, Yazımda da belirttiğim gibi benimde maggi’ye karşı sebebini çözemediğim bir önyargım var ama bu ürününü kesinlikle tavsiye ediyorum.

   sevgiler :)

    
 • Bende de var o takıntıdan;)) afiyet olsun..

   
 • İnanır mısınız geçenlerde otlusundan almıştım ve nasıl yapılacağını tarifine bakarak yapmak yanlış mı olur diye düşünmüştüm.Mutfağa balık,tavuk ve bilumum pratik yiyecekler için girerim.Bir zamanlar ahçı olmayı düşünmüştüm lakin o soğan doğramak yok mu gözlerimin çok etkilenmesinden iyi ki olmamışım dedim:))

  Kadın olmak zor birşey ve hep takdir etmişimdir o yüzden:)

  Tarifiniz için teşekkürler yasemin hanım…

   
  • @Uğur Demiröz, Neyseki şimdi herşeyin kolayı çıktı :) soağnın bile doğranmışları satılıyor. Kendisiyle benimde aram hiç iyi olmadığı için arada alıyorum tavsiye ederim onuda :)

   Afiyet olsun

    
 • Bende Maggi ürünlerini kullaniyorum,Türkiyeye gittgimde hep aliyorum , illa maggi köfte harci oalcak takinti bu ya)..
  Benim icimde pek rahat degil hazir ürünlerde ama bazen kurtarici oluyor
  neseli bir hafta dilegiyle

   
 • Canım Maggiyi bende çok severek kullanırım.Çok daha lezzetli mutlu
  hafta sonları kocaman öpüyorum…

   
 • Bu hazır, pratik, iki dakikada olan ürünleri siz yine de fazla kullanmayın. Nedense lezzet ve hazır ürün bir arada ben kabul edemiyorum. İçindekileri okuyalım.
  Sağlıklı ve mutlu günler dilerim…

   
  • @Asiye, Evet haızr ürünler konusunda haklısınız. Ama haızr olmayan ürünlerin içeriğine yapılanlardan sonra yine de hazır ürünleri daha dürüst ve masum buluyorum ben. Zamansızlıkda arada sırada kullanmaya itiyor ne yazık ki..

   Sevgiler

    
 • Merhaba ; sessiz çoğunluktan Yasemine, bende senin gibi geç keşfedip bayılanlardanım.Bu arada klavyem çok zayıf sayende onuda geliştireceğim hadi bakalım hayırlısı.

   
 

 

Add a comment

required

required

optional