Günlük

İçimden geçen yollar

life_095_by_scarabuss Biraz da serüvendi yaşamak
Belki yatkındı büyük yolculuklara
Ki serüvenler daima büyük aşklar
Ve büyük yolculuklarla başlar…

Soluk Soluğa
Ahmet TELLİ

Yolları seviyorum. Yolculuklara çıkmayı. Özellikle uzun ve belki de en çok yalnız olanlarını. Başka başka şehirlere yaptıklarımı. Başka şehirlere giderken aslında kendi içime yol aldıklarımı… Her yolculukta yeni bir yol, belki yeni bir ben daha keşfetmeyi seviyorum. Her köşe başını bildiğim sokaklar kadar yeni yerlerin gizemini ve bilinmeyenini de seviyorum.

En çok otobüs yolculuklarını seviyorum ama illaki cam kenarlarını. Aslında otobüsün camına kafamı dayayıp uzaklarda kaybolmayı seviyorum. Geçtiğimiz yollardaki  o uzak ama çok yakın hayatları düşünmeyi, düşlemeyi…

www.yeniresim.com_-_Yol_Resimleri_-_Trafik_ok_YounYollardaki ışıkların içimden akıp gitmesini seviyorum. Akan ışıkların camlarda bana renkli renkli hayaller yaratmasını, camlara geride bıraktıklarımın, yolun sonunda varacaklarımın, özlemlerimin yüzünü çizmesini seviyorum.

Başımı cama dayayıp kaybolmuşken içimdeki yolların çıkmazlarında; O uzaklardaki dağlara, önümüzde uzayıp giden yollara, uçsuz bucaksız tarlalara bakarken ne düşündüğümü bilmeden uzun uzun düşünmeyi  seviyorum bu yolculuklarda. Her kesişen yolu hayatımın bir dönemecine denk getiriyorum. Uzun bir yokuşun sonunda karşımıza birden çıkan küçük ama şirin köyleri hayatımın süprizlerine benzetiyorum. Bazen bir görünüp bir kaybolan dereleri, bazen uzunca bir süre yolun kenarında bizimle birlikte akan nehirleri, hayatımdan da akıp geçen yada hep benimle kalan insanlar yapıyorum hayal dünyamda.

Hep bir yerlere belkide sevdiklerime kavuşacak olmanın heyecanıyla çıktığım yolculuklarda, bir yerden, sevdikleriminden ayrılmanın hüznünü bile seviyorum…

hep yanıldı ve yenilgilere uğradı
ama atıldı yine de serüvenlere
pervasız bir acemi
soyu tükenen bir bilgeydi belki de
Ama bir şey vardı yine de
Başarısız ihtilallerden kendine kalan!

Soluk Soluğa
Ahmet TELLİ

3 Comments

 • uğur demiröz

  Her yolun, her köyün, her iç dünyanın bir öyküsü vardır değil mi?Ella’nın oyunu geldi aklıma her bir masada oturanların bir öyküsü vardır.

  Biz kendimize göre yorumlarız o anki yaşananları lakin belki de en uç noktasından bakmışızdır o an’a.Bilinen tektir yolculuklar sürdükçe iç ve dış dünyalarımız hep değişime uğrayacaktır.

  Yollarda içimizden geçen tüm ışıklar belki de bir karanlık ruh odamızı aydınlatacaktır zamanı geldiğinde…

  Bu yazınıza hayran oldum inanın, yolculuklarınızın seyrinde kaleminizi izleyeceğim…

  Kelimelerinizin tadı daim olsun…

  • yasemin

   @uğur demiröz, Yolculukların rengarenk dünyası bazen durduk yerde yollara sürükler beni.. Kendi öykülerime hep yollarda karşılaştıklarımı ekler, yeni hayallerle yepyeni öyküler yazmak için düşerim yollara..

   Yolların ve yolculukların hiç bitmemesi dileğiyle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *