14_26_4---Trevi-Fountain--Rome--Italy_web Italy_Pisa_-_Leaning_Tower_Nettekeyif.net

İşyerimde çalışanlar, çalıştığımız firmalardaki çalışanlar, takip ettiğim bloglar, arkadaşlar… her yer tatile giden yada yeni dönenler ile dolu. Yada ben bu sene henüz tatil yapamadığım için gözüm sürekli tatile gidenlerin üzerinde :) orasını tam bilemiyorum?!?

Ama her tatile gidecek olanı duyduğumda, her tatilden dönenin anılarını dinlediğimde bir parça daha artıyor sabırsızlığım ve hafiften fesatlığım. Neyse sıra bize de gelir diyerek bekliyorum hala umutla ve aslında son günlerde sabırsızlıkla.

Orası mı olsun? burası mı? derken sonunda biz de yaptık bu sene ki tatil programımızı. Yurt içi otellerinin fiyatlarını görünce ve yurt dışı turlarında ki indirimleri görünce, bu sene bir değişiklik yapıp bir de yurt dışını görelim bakalım dedik. Aslında İspanya’ya, arkadaşımızın yanına gitme planlarıyla başladığımız yurt dışı maceramız nasıl olduysa birden İtalya’ya döndü. Evet, Eylül’ün ilk haftası İtalya’dayız inşallah. Roma-Floransa-Venedik güzergahlı bir tur programımız var.

“Daha tatiline 3 hafta var ama şimdi niye anlatıyorsun bütün bunları?” derseniz; bu satırlarımı okuyup daha önce gitmiş olanlardan ve hatta belkide İtalya’da yaşayanlardan, İtalya’da ne yenir, ne içilir, neler yapılmadan dönülmemelidir, yada nerelerden neler alınmalıdır ile ilgili tüyolar alırım belki diye umuyorum. Evet, kitapçılar gezi rehberleri ile dolu ama ben orda bulunmuş kişilerin deneyimleri bize yön çizsin istiyorum. Rehberlerdeki popüler yerler dışında mutlaka görmelisiniz dediğiniz yerleri yada mutlaka tatmalısınız dediğiniz yiyecekleri bilmek istiyorum.

Bana yardımcı olabilecek kişiler de okur mu bu yazdıklarımı, onu da bilmiyorum aslında. Ama yine de her türlü öneriniz için şimdiden teşekkür ederim.

***Fotoğraflar internetten alıntıdır.

 

Tags: , , ,