IMG_5357Bugün sonunda İstanbul’da da güneş kendini iyice gösterdi. Offf havada bugün sıcakmış dedirtti. Pencereler açıldı, ceketler atıldı… Sonunda ufaktan ufaktan, yaz geliyorum dedi işte bize de.

Sıcak havalar ile birlikte, benim en sevdiğim yaz meyveleri de dolapta yerini alınca ve bu meyvelerle pasta yapamayınca :) bozulmadan içeceğe dönüştüreyim bari dedim bende…

Ve çok yakında, iyiden iyiye bastıracak sıcak havalar için şimdiden serinletici bir içecek tarifi paylaşayım sizlerle.

Hazırlaması kolay. İçmesi keyifli. Üstelik hafif ve sağlıklı.

Malzemeler (Bir bardak için)

  • 10-15 adet çilek
  • 1 yemek kaşığı süzme yoğurt
  • 1 top vanilyalı dondurma
  • 1 çay bardağı süt
  • 1 tatlı kaşığı bal

Fotoğrafta ki büyüklükte hazırlayacağımız herbir bardak için, malzemelerimizi derince bir kaba alıyoruz. Blendırdan geçiriyoruz. Nane ve çilek ile süsledikten sonra isterseniz buz ekleyerek servis ediyoruz.

Afiyet olsun.

NOT : SMOOTHİE donmuş veya taze meyvelerin birbirine karıştırılıp içlerine buz, dondurma, süt veya yoğurdun eklenmesiyle hazırlanan koyu kıvamlı bir içecektir.

Smoothie’lerin en önemli özelliği kullanılan tüm malzemelerin soğuk olmasıdır. Sütü, yoğurdu ve meyveleri buzdolabında bekletmeli ve hazırlamadan hemen önce çıkarmalısınız.

Smoothie’nizin daha sulu olması için daha fazla sıvı, daha fazla kıvamlı olması için daha fazla donmuş yada taze meyve ekleyebilirsiniz.

IMG_5369

 

Tags: ,