Who Am I picÇok eğlenceli ama çok zor mim ile ebelemiş Eda bu sefer beni…

Kimim ben?

İnsan kendini nasıl anlatır ki? İyi biriyim desen olmaz, kötü biriyim desen hiç olmaz :)

Kendimi tanırım aslında! çoğu zaman işime gelmese de; iyi yönlerimi de, kötü yönlerimi de bilirim. Ama kelimelere dökebilirmiyim? yada şu anda ne kadarını hatırlarım kendimle ilgili tespitlerimin bilmiyorum!

Şimdilik bir yerlerden başlayım. Hatırladıkça devam ederim, ya da beni tanıyanların tespitlerini de eklerim artık zamanla…

* Evliyim… ve Evlillikte aşk kadar, arkadaş olabilmenin ve birlikte eğlenebilmenin de çok önemli olduğuna inanırım.

* Çoğu konuda uyuz bir insanımdır ve kendim gibi bir eş bulduğum içim çok mutluyum :)

* Çok evcil bir insanım. Evde olmayı ve evimi çok severim.

* Kısa bir süre önce artık İstanbul’da yaşamaya başlamamıza rağmen kesinlikle İzmir’liyim. Doğup büyüdüğüm, çocukluğumu, gençliğimi ve hatta üniversite yıllarımı geçirdiğim bu sokakları deniz kokan şehri çok severim ve İzmir’li olmaktan büyük gurur duyarım.

* Uyuzum dedim ya; Beni ilk tanıyanlar kesinlikle çok soğuk ve ukala olduğumu düşünürler. Gerçekten beni tanımadan, beni sevmek zordur sanırım. ( Gerçi hem büyümenin hem iş ortamının etkisiyle eskiye nazaran sivri yönlerim oldukça törpülenmiş durumda ama olsun…)

* Ne yazık ki insanlarla ilişkilerime nötr olarak başlayamam. İlk görüşte hemen olumlu yada olumsuz bir sonuca varırım. Ve eğer bir kişiyi ilk anda sevmediysem fikrimi değiştirmem genelde.

* Burçlardan pek anlamam ama bildiğim kadarıyla Aslan burcunun tüm özelliklerini taşıyan tipik bir Aslan burcuyum.

* Ve burcumun özelliğinden olsa gerek Liderlik etmeyi pek severim.

* Çoğu konuda aceleciyimdir. Bir karar verdiğimde, birşey istediğimde hemen olsun isterim. Ve olmayıncada kesinlikle surat asarım :)

* Çok maymun iştahlıyımdır. Herşeye heves ederim. Herşeyi denerim. Megalomanlık etmek istemem ama genelde de, isteyerek yaptığım her işte başarılı olurum.

* Eğer birşey yapıyorsam, her zaman en iyisini yapmaya çalışırım. Aman bu da böyle olsun diyemem pek. O yüzden bazen insanlarla çalışmakta zorlanırım. Kendi işimi kendim yaparım ya da kavga gürültüde olsa kendi istediğim gibi yaptırana dek uğraşırım :)

* Normalde çok konuşmama rağmen üzülünce susarım uzun bir süre ve bu huyumu hiç sevmem.

* Çoğu zaman çok mantıklı davranmayı başarabilirim. Özellikle başkalarına akıl verme ve dinleme konusunda daha başarılıyım :)

* Hissettiklerim konusunda pek renk vermem.

* Buda sevmediğim özelliklerimden biridir ama İnsanlara ne istediğimi söylemeyi de sevmem. Sanırım çocukluğumdan gelen alışkanlıklarla, ben söylemeden ne istediğimi anlasınlar isterim.

* Bazı konularda fazla nazlıyımdır. Bazı konularda ise kendimin kıymetini pek bilmem.

* Sabah uykusunu çok severim, ama işim nedeniyle hep çok erken kalkmak zorunda kalırım.

* Tatlıyla pek aram yoktur ama çikolataya dayanamam.

* Boş durmayı hiç sevmem, genelde çok işi aynı anda yaparım.

* Televizyon izlemek konusunda çok başarısızım. Hep sıkılırım. Dizileri açar sonra, ya bilgisayarla uğraşmaya başlarım ya kitap okurum. Ama dinlediğimi idda edip kanalı çevirmediğim için hep eşim izlemek zorunda kalır :)

* Kitap okumayı çok severim. Öyle böyle değil gerçekten çok severim…

* Yemek yapmaktan aldığım kadar, keyifli sofraları ve keyifle yemek yemeyi de çok severim.

* Denizi çok severim. Caddelerinin denize çıkmadığı bir şehirde kendimi hep kötü hissederim. Her yokuşun, her yolun sonunda denizi görmeyi beklerim.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Biraz da beni tanıyıp beni okuyanlardan duyayım bakalım gerisini….

Çok zor bir mim aslında bu, insanın kendini anlatması… Ayrıca herkes kendini burda paylaşmak ister mi? bilmem ama eğer vakti olursa ve kendi ile ilgili izlenimlerini bizimle paylaşmak isterse sevgili Zehra‘yı kendi dilinden dinlemeyi isterim ben :)

Sevgiler!

 

Tags: ,