Ordan Burdan...

Hayallerimiz gerçek olmuş :)

Çalışan çalışmayan tüm bayanların hayalllerini süsleyen fikir sonunda gerçek olmuş 🙂 Sizde düşünürmüsünüz? bilmem ama, özellikle yemekten sonra sofrayı ve mutfağı toplama vakti geldiğinde, sık sık hayalini kurarım ben bunun…

Evet Slicon Valley’deki çalışanlar sonunda kadınların sık sık dile getirdiklerini duymuşlar, çalışmışlar ve de ev hanımlarına yardımcı bir robot yapmışlar.

ReadyBot

Version 1’in şimdilik deneme çalışmaları yapılıyormuş ve biraz ağır hareket ediyormuş ama bunlar bence diğer özellikleri göz önüne alındığında hiç sorun değil 🙂 Bizim eve gelsinde, varsın yavaş hareket etsin şimdilik. Çünkü bu robot, siz yemeğinizi yedikten sonra, o masadaki kirli bulaşıkları alıp, bulaşık makinesine yerleştiriyormuş. Ve hatta benim gibi bulaşık makinesini boşaltmaktan nefret edip, boşaltmak yerine zaman zaman elde yıkamayı bile tercih edenlerin imdadına yetişip temiz tabakları mutfak dolaplarınıza yerleştiriyormuş. Dahası siz işe gittiğinizde, o evi bir güzel silip süpürüyormuş, ortalıktaki dağınıklığı topluyormuş :)))

İşten eve bir geliyorsunuz her yer tertemiz, Eh yani insan daha ne ister değilmi?

 

Ben yeni tariflerimi deneyim, o mutfağı silsin süpürsün. Süper valla 🙂 Bizim kullanımımıza yetişirmi acaba bu robot bilmek istiyorum.

İyi haftalar herkese…

6 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *