fitness-saglik-kalp-egzersiz Bugünlerde ziyaret ettiğim bir çok arkadaşımın blogunda, rejim ile ilgili konulara rastlıyorum. Bazılarımız rejim yapmak istiyor, bazılarımız ise hali hazırda başlamış. Ben de isteyenler, fakat henüz sadece isteme aşamasında olanlardanım :) Blog için sürekli yeni bir şeyler denemek ve tabiiki bunları yemeyi istemekle, rejim yapmam ve yememem, bunun için de herhangi bir şey yapmamam gerektiğini düşünmek arasında gidip gelmekteyim kaç gündür. Daha önceki deneyimlerimle sabit olduğu üzere sadece yememenin de yetmediğini, illaki ve illaki spor yapmak gerektiğini de biliyorum aslında. Fakat bizim sabah yürüyüşleri, bayram tatiliydi, izmir gezintisiydi, yağmurlardı, misafirlerdi derken uydurduğum binbir çeşit bahaneyle kaynadı gitti :) Önce yürüyüşlere sonra biraz dikkat etmeye başlamak istiyorum bu günlerde.

Bu düşüncelerle internette sörftürürken rastladığım, ve bugünlerde benim gibi kafası rejim ve zayıflamakla dolu olanların işine yarayacağını düşündüğüm bu ürünü, sizinle paylaşmak istedim. Evet her birimiz güzel güzel yemekler yapıyoruz, ee tabii sonra da bir güzel bunları yiyoruz. peki bu yediklerimizin ne kadarını yakıyoruz? Ev işlerine, egzersize günde kaç kalori harcıyoruz? Biliyormuyuz? İşte bu alet biliyormuş…

pocket_thumb Fitbit adı verilen bu ürün, son günlerin moda oyun konsolu Nintendo Wii gibi harekete duyarlı sensörler içeriyormuş. Bu sensörler hareketlerimizi 3-D olarak hissedip, bunları günlük aktivitelerimizle ilgili gerekli bilgilere çeviriyormuş. Bu alet fiziksel aktivitelerimizin, egzersizlerimizin yoğunluğunu ve süresini, ne kadar kalori yaktığımızı, kaç adım attığımızı, kaç km yürüdüğümüzü, ne kadar uyuduğumuzu hatta uykuya dalmamızın ne kadar sürdüğünü ve gece kaç kere uyandığımızı bile ölçebiliyormuş.

inhand_thumb Bu ölçtüğü bilgileri de, wireless ile bilgisayarınıza bağlanıp kendi sitesine yüklüyormuş ki, sizde web sitesinden değerlerinizi kontrol edebilesiniz. Fiyatı 99 $’dan Ocak ayında satışına başlanıcakmış fakat ne yazıkki, ilk başlarda sadece Amerika’da satışa sunulacakmış.

Bence bir de bu hesapladığı kalorileri, egzersiz yapmadan kendi kendine yaksa çok süper olucakmış bu alet :))  Daha fazla bilgi almak isterseniz buradan kendi sitesine ulaşabilirsiniz.