Sürekli yemeklerden ve tariflerden bahsediyoruz. Peki bu güzel yemekleri yaptığımız mutfaklar ve mutfak aletleri? Ben yemek yapmayı sevdiğim kadar güzel mutfakları ve mutfak aletlerini de seviyorum. Şu anki evimizde mümkün olmasada, evde en çok oturmayı sevdiğim yerlerdendir mutfaklar. Dolaşırken, vitrin bakmaktan çok ev gereçlerine, mutfak aletlerine bakmayı severim. Artık koyucak yer bulamadığım için kendimi sürekli frenlemek zorunda kalsamda, gördüğüm her orjinal parçada aklım kalır, ayaklarım geri geri giderek uzaklaşırım yanlarından.

İşte Siemens‘in LiftMatic adını verdiği ve teknoloji ile kullanım rahatlığını, modern bir görüntüde birleştirdiği bu fırını görünce de içimin yağları eridi :)

liftmatic-10 Göz hizasına, direk duvara monte edilebilen bu fırın otomatik bir asansör sistemine sahipmiş. Tek bir tuşa basarak açılıp kapatılabilen liftMatik, fırın tabanını bulunduğu masanın üzerine gelecek şekilde aşağı indiriyormuş. Ayrıca bu muhteşem aletin cam seramik tabanı sayesinde fırın tepsisi kullanmadan pizza, ekmek, börek vb. gibi yiyeceklerimizi bu yüzey üzerinde pişirebiliyormuşuz. Daha bir çok özeliği bulunan bu fırının en beğendiğim kısımlarından biri de, yapmaktan hiç hoşlanmadığım fırın temizleme işini kendi yapıyor olması oldu. Çünkü sahip olduğu ‘activeClean‘ teknolojisiyle kendi kendini temizliyormuş. Bir tuşa basarak çıkması zor lekeler çok yüksek ısılarda yakılıyor ve küle dönüşüyormuş.

Siemens’in yanında Bosch, Gaggenau gibi çeşitli üreticilerin de benzer fırınları bulunuyormuş. Şimdilik fiyatları biraz yüksek olsada, umarım bir gün bizim mutfağımızada girme şansı olur diyebiliyorum ben şimdilik sadece :)

LiftMatic